/Files/images/EU-Logo.jpg

Про міжнародний освітній проєкт "Вчимося жити разом"

Коли на сході України розпочався збройний конфлікт і величезна кількість родин з дітьми стали вимушеними переселенцями, виникло багато проблем з їхньою адаптацією на новому місці проживання. Частина дітей перебувала в стресі через побачене вдома, частина не могла звикнути до нових умов дошкільного закладу, нової школи, вчителів, знайти нових друзів, у декого були усі ці та безліч інших проблем. Тож передумовами проекту «Вчимося жити разом» стали:

- Більше мільйона тимчасово переміщених осіб із зони конфлікту, серед яких переважно родини з дітьми.

- Тільки 10% дітей-переселенців не були свідками обстрілів, бомбардувань, поранень і смерті, не втратили рідних.

Тому представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулося до Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) по допомогу у фінансуванні проекту. (Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО)) фінансує операції з надання допомоги жертвам природних та антропогенних катастроф і конфліктів поза межами Європейського Союзу, а від 2012 року в Службі ЕСНО було започатковано ініціативу «Діти миру» для надання підтримки гуманітарним проектам для дітей у зонах конфліктів в різних країнах світу.

Тож освітній проєкт «Вчимося жити разом» було ініційовано представництвом Дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ) в Україні, а Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) в рамках своєї ініціативи «Діти миру» виділила кошти на його реалізацію.

Проєкт реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, в яких є найбільша кількість дітей, переміщених з зони конфлікту.

Представництво ЮНІСЕФ в Україні залучило до виконання освітнього проєкту «Вчимося жити разом» дві організації.

Перша – це громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», яка виконує проєкт в частині впровадження освіти на засадах розвитку життєвих навичок.

З початку року автори та експерти працювали над створенням навчально-методичних матеріалів для вихователів дитячих садків і шкільних вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» та розробкою занять для вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів.

В квітні, травні та жовтні представники від кожної області пройшли навчання під час всеукраїнських тренінгів для тренерів (окремо для основної старшої; початкової школи та дошкільної освіти), а потім, у свою чергу, кожен з підготовлених обласних тренерів навчав педагогів навчальних закладів, які ввійшли до переліку закладів для впровадження проєкту в своїй області. Підготовлені педагоги будуть працювати з дітьми, використовуючи розроблені матеріали.

Другим виконавцем проєкту «Вчимося жити разом» є Національний Університет «Києво-Могилянська Академія», який виконує проект в частині надання психосоціальної допомоги.

В рамках освітнього проєкту «Вчимося жити разом» (компонента «Ocвіта на засадах життєвих навичок») підготовлена та вийшла друком "Парціальна програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років", схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України (Лист ІМЗО від 13.06.2016 №2.1/12-Г-363) та "Методичний посібник" до неї. Публікація стала можливою за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), за кошти, виділені Службою Європейської комісії з гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЕСНО).

З 17.10.2016 по 19.10.2016 року пройшов 3-денний тренінговий курс на базі Балаклійського ДНЗ № 7 по підготовці вихователів-методистів та вихователів ДНЗ за програмою «Вчимося жити разом». Тренери Федоренко Наталія та Яцина Анжела в доступній формі надали теоретичні знання та практичні навички роботи з дітьми, батьками та педагогами щодо розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років. Всі учасники тренінгу з Балаклійського, Борівського та Ізюмського районів відзначили високий рівень організації та проведення тренінгу.

Від нашого закладу учасником тренінгу була вихователь-методист Коновалова О.П., яка успішно пройшла навчання та отримала сертифікат.

/Files/images/12.jpg/Files/images/DSC01591.JPG

По завершенню навчання вихователь- методист в свою чергу у нашому закладі провела підготовку колег за методом «рівний рівному».

/Files/images/DSC03465.JPG/Files/images/DSC03488.JPG/Files/images/DSC03496.JPG/Files/images/DSC03513.JPG/Files/images/DSC03526.JPG/Files/images/DSC03528.JPG /Files/images/DSC03548.JPG/Files/images/DSC03570.JPG/Files/images/DSC03578.JPG/Files/images/DSC03588.JPG/Files/images/DSC03602.JPG

В нашому закладі розпочалася змістовна робота по впровадженню програми "Вчимося жити разом". Проводяться заняття для дітей середніх груп «Дружні діти – мов квіти», «Ввічливі слова творять дива», «Разом обʼєднатися – веселіше гратися», «Дерево добра» та старших груп «Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні», «Міст миру», «Всім допомагати – вірних друзів мати», «Кожна дитина – як у намисті перлина», які спрямовані на розвиток життєвих навичок, сприятливих формуванню миролюбності, всі наповнені глибоким змістом про те, що кожна дитина в цьому світі заслуговує на любов, кожна дитина – хороша, й корисні навички теплих взаємовідносин допомагають кожному розкривати і розвивати свої здібності. Немає нічого важливішого за дружні стосунки, допомогу товаришеві, приязне ставлення до оточуючих. Дружнім дітям і сонечко всміхається, і труднощі долаються, і веселіше грається. Всі учасники навчально-виховного процесу відзначають актуальність, важливість та необхідність цієї роботи.

Завдяки реалізації міжнародного освітнього проєкту «Вчимося жити разом» діти отримують практичні навички та знання, вчаться жити без конфліктів вже з малих років. Наша мета та обов’язок – надати дітям ті навички та цінності, які їм необхідні для того, щоб жити разом без ворогів та конфліктів. Це глибока та глибинна мета проекту.

Кiлькiсть переглядiв: 679

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.